Liebherr

Liebherr dünyanın en büyük inşaat makine üreticileri arasında yer almakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın her tarafına yayılmış 130 şirketi ve 41.500 çalışanı ile bir çok alanda teknolojik önderlik yapıyor.

Liebherr aile şirketi 1949 yılında Hans Liebherr tarafından kuruldu. İlk mobil, kolay monte edilebilen ve fiyatı uygun döner kule vinçteki başarı şirketin temelini oluşturmuştur. Bugün Liebherr dünyanın en büyük inşaat makinaları üretimi dışında havacılık, ulaşım, hotel ve beyaz eşya dallarında faaliyet göstermektedir.

Merkezden bağımsız organize edilmiş şirketler gurubu, bağımsız hareket eden şirketlere bölünmüştür. Bu şekilde müşteri yakınlığı sağlandığı gibi, uluslar arası rekabette Pazar sinyallerine esnek davranma imkanı da sağlanmıştır. Her bir ürün gurubunun üretim ve pazarlama şirketleri o gurubun üst yönetimine bağlıdır.

Şirketler gurubunun çatı organizasyonu ise Liebherr-International AG şirketidir ve sahipleri tamamen Liebherr aile fertleridir. Aile şirketi ikinci nesildeki kardeşler Isolde Liebherr ve Willi Liebherr tarafından müşterek idare edilmektedir.

Katalog

Menü